Ana Sayfa
Avrupa Ligi
Avrupa Kupası
EuroCup Challenge
.
FIBA EUROCHALLENGE ŞAMPİYONLARI
(2009'dan önce FIBA EuroCup, 2016'da Europe Cup)
.
YIL ŞAMPİYON FİNALİST SKOR
2016 Frankfurt Skyliners (GER) Pallacanestro Varese (ITA) 66-62 Chalon (FRA)
2015 JSF Nanterre (FRA) Trabzon Medical Park (TUR) 64-63 Trabzon (TUR)
2014 Reggio Emilia (ITA) Triumph Lyubertsy (RUS) 79-65 Bologna (ITA)
2013 Krasnye Krylia (RUS) Pınar Karşıyaka (TUR) 77-76 İzmir (TUR)
2012 Beşiktaş Milangaz (TUR) Elan Chalon (FRA) 91-86 Debrecen (HUN)
2011 Krka Novo Mesto (SLN) Lokomotiv Kuban (RUS) 83-77 Oostende (BEL)
2010 BG Göttingen (GER) Krasnye Krylia Samara (RUS) 83-75 Göttingen (GER)
2009 Virtus Bologna (ITA) Cholet Basket (FRA) 77-75 Bologna (ITA)
2008 Barons LMT Riga (LAT) Dexia-Mons (BEL) 63-62 Limasol (CYP)
2007 Akasyavu Girona (ESP) Azovmash Mariupol (UKR) 79-72 Girona (ESP)
2006 Joventut Badalona (ESP) BC Khimki (RUS) 73-60 Kiev (UKR)
2005 St. Petersburg (RUS) BC Kiev (UKR) 85-74 İstanbul (TUR), Fenerbahçe 4.
2004 Unics Kazan (RUS) TIM Maroussi (GRE) 87-63 Kazan (RUS)

Şampiyonluk Sayıları: (Ülke, 13)
3: Rusya
2:
İspanya, İtalya, Almanya
1:
Letonya, Slovenya, Türkiye, Fransa

Final Sayıları: (Ülke, 26)
7: Rusya
3:
Fransa, Türkiye, İtalya
2:
İspanya, Ukrayna, Almanya
1:
Yunanistan, Letonya, Belçika, Slovenya
.
Ana Sayfa
Avrupa Ligi
Koraç Kupası
.
AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONLARI
(Eski adıyla Kupa Galipleri Kupası)
(Son dönemde Saporta Kupası)
.
YIL ŞAMPİYON FİNALİST SKOR
2002 Montepaschi di Siena (ITA) Pamesa Valencia (ESP) 81-71
2001 Maroussi (GRE) Elan Chalon (FRA) 74-72
2000 AEK Atina (GRE) Kinder Bologna (ITA) 83-76
1999 Benetton Treviso (ITA) Pamesa Valencia (ESP) 64-60
1998 Zalgiris Kaunas (LTU) Stefanel Milan (ITA) 82-67
1997 Real Madrid (ESP) Riello Verona (ITA) 78-64
1996 Taugres Vitoria (ESP) PAOK Salanik (GRE) 88-81
1995 Benetton Treviso (ITA) Taugres Vitoria (ESP) 94-86
1994 Olimpija Ljubljana (SLO) Taugres Vitoria (ESP) 91-81
1993 Aris Selanik (GRE) Efes Pilsen (TUR) 50-48
1992 Real Madrid (ESP) PAOK Selanik (GRE) 65-63
1991 PAOK Selanik (GRE) CAI Zaragoza (ESP) 76-72
1990 Knorr Bologna (ITA) Real Madrid (ESP) 79-74
1989 Real Madrid (ESP) Snaidero Caserta (ITA) 119-113
1988 Limoges (FRA) Joventut Badalona (ESP) 96-89
1987 Cibona Zagreb (YUG) Scavolini Pesaro (ITA) 89-74
1986 FC Barcelona (ESP) Scavolini Pesaro (ITA) 101-86
1985 FC Barcelona (ESP) Kaunas (URS) 77-73
1984 Real Madrid (ESP) Simac Milan (ITA) 82-81
1983 Scavolini Pesaro (ITA) Villeurbanne (FRA) 111-99
1982 Cibona Zagreb (YUG) Real Madrid (ESP) 96-95
1981 Squibb Cantu (ITA) FC Barcelona (ESP) 86-82
1980 Emerson Varese (ITA) Gabetti Cantu (ITA) 90-88
1979 Gabetti Cantu (ITA) Den Bosch (NED) 83-73
1978 Gabetti Cantu (ITA) Sinudine Bologna (ITA) 84-82
1977 Forst Cantu (ITA) Radnicki Nis (YUG) 87-86
1976 Cinzano Milan (ITA) Aspo Tours (FRA) 88-83
1975 Spartak Leningrad (URS) Kızıl Yıldız (YUG) 63-62
1974 Kızıl Yıldız (YUG) Spartak Brno (CZE) 86-75
1973 Spartak Leningrad (URS) Jugoplastika Split (YUG) 77-62
1972 Simmenthal Milan (ITA) Kızıl Yıldız (YUG) 74-70
1971 Simmenthal Milan (ITA) Spartak Leningrad (URS) 71-52 66-56
1970 Vichy (FRA) Fides Napoli (ITA) 64-60 87-65
1969 Slavia Prag (CZE) Dinamo Tiflis (URS) 80-74
1968 AEK Atina (GRE) Slavia Prag (CZE) 89-82
1967 Ignis Varese (ITA) Maccabi Tel-Aviv (ISR) 77-67 68-67

Şampiyonluk Sayıları: (36)
4:
Cantu (ITA), Real Madrid (ESP)
3:
Milan (ITA)
2:
Spartak Leningrad (URS), Varese (ITA), Barcelona (ESP), Cibona Zagreb (YUG), Benetton Treviso (ITA), AEK Atina (GRE)
1:
Slavia Prag (CZE), Vichy (FRA), Kızıl Yıldız (YUG), Scavolini (ITA), Limoges (FRA), Virtus Bologna (ITA), PAOK Selanik (GRE), Aris Selanik (GRE), Olimpija Ljubljana (SLO), Taugres Vitoria (ESP), Zalgiris Kaunas (LTU), Maroussi (GRE), Siena (ITA)

Final Sayıları: (72)
6:
Real Madrid (ESP)
5:
Cantu (ITA), Milan (ITA)
3:
Spartak Leningrad (URS), Kızıl Yıldız (YUG), Barcelona (ESP), Scavolini (ITA), PAOK Selanik (GRE), Taugres Vitoria (ESP)
2:
Slavia Prag (CZE), Varese (ITA), Cibona Zagreb (YUG), Zalgiris Kaunas (URS/LTU), Benetton Treviso (ITA), AEK Atina (GRE), Virtus Bologna (ITA), Pamesa Valencia (ESP)
1:
Maccabi Tel Aviv (ISR), Dinamo Tiflis (URS), Vichy (FRA), Napoli (ITA), Split (YUG), Spartak Brno (CZE), Tours (FRA), Radnicki Niş (YUG), Filodoro Bologna (ITA), Den Bosch (NED), Villeurbanne (FRA), Limoges (FRA), Joventud Badalona (ESP), Snaidero (ITA), Zaragoza (ESP), Aris Selanik (GRE), Efes Pilsen (TUR), Olimpija Ljubljana (SLO), Verona (ITA), Maroussi (GRE), Elan Chalon (FRA), Siena (ITA)

Şampiyonluk Sayıları: (Ülke)
14: İtalya
7:
İspanya
5:
Yunanistan
3:
Yugoslavya
2:
S.S.C.B., Fransa
1:
Çekoslovakya, Slovenya, Litvanya

Final Sayıları: (Ülke)
24: İtalya
16:
İspanya
7:
Yugoslavya, Yunanistan
5:
S.S.C.B., Fransa
3:
Çekoslovakya
1:
İsrail, Hollanda, Türkiye, Slovenya, Litvanya