Ana Sayfa
Motosiklet Ana Sayfa
.
SUPEREVARIDERS İLE BULGARİSTAN
.
Motosikletle Çıktığım İlk Yurtdışı Gezi
Her şey birden bire gelişti. Geçen yıl bizim gruptan bir kaç kişi, Ceyhan'ın ön ayak olmasıyla BikeWeek'06 festivaline katılmak için Bulgaristan'a gidip Varna'da da zaman geçirmişlerdi. Bu yıl istekli sayısı fazla olunca ve Bulgar Riders MC motosiklet grubundan da davet alınca bir anda bir Bulgaristan ziyareti gelişiverdi.

Önce temel hazırlıklar yapıldı, pasaport yeniden çıkarıldı, motosiklet için triptik belgesi alındı, vizeye başvuruldu filan. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından 15'i rider 17 kişilik grup bir cuma öğleden sonrası Hamzabeyli sınır kapısındaydı motosikletleriyle birlikte.

Buraya kadar gelirken yolda da ufak tefek şeyler oldu tabi. Otoyolda Selimpaşa sonrasındaki benzin istasyonunda benzin olmayınca Silivri'den çıktık. Hafif yollu bir öğle kayıntısı gerçekleştirdik. Sonra da Kınalı sapağını es geçip Çorlu'ya yöneldik, oradan gruba katılacak bir motosikleti almak için. İyi ki de bu yola çıkmışız, Çanta - Değirmenköy arasında benim motorun arka tekerleği yalpa yapmaya başladı. Meğer bir süredir park manevraları sırasında arka taraftan gelen sesler bilyaların kırılma sesiymiş...

Neyse grup gitti, ben ağır ağır Çorlu'ya varıp Honda Servisi'nde biraz da "pit stop" şeklinde hızlı bir bilya değişimi yaptırdım. Sonra Çorlu'da anneme de bir küçük ziyaret yapıp bir kase sütlacı mideye indirdikten sonra tekrar yola çıktım. Oldukça hızlı bir Çorlu-Edirne etabının ardından grubu sınır kapısında işlemlerini yeni bitirmişken yakaladım.

Bulgar tarafında biraz ağır geçen işlemlerin ardından yaklaşık bir saat sonra hepimiz sınır sonrası ilk lokantada Bulgar yemeklerinin tadına bakmaya başlamıştık bile.

Hikayenin devamı sonra gelecek ama öncelikle fotoğrafları koyup albümü açayım.

Foto Albüm 
Bu da küçük Bulgaristan maceramızın rotası