Ana Sayfa
Avrupa Ligi
FIBA Şampiyonlar Ligi
FIBA Avrupa Kupası
AVRUPA KUPASI (ULEB EUROCUP) ŞAMPİYONLARI
(2009'dan önce ULEB Kupası)
.
YIL ŞAMPİYON FİNALİST SKOR
2019 Valencia Basket (ESP) ALBA Berlin (GER) 2-1 89-75 @Val, 92-95 @Ber, 89-63 @Val
2018 Darüşşafaka (TUR) Lokomotiv Kuban (RUS) 2-0 81-78 @Kub, 67-59 @İst
2017 Unicaja Malaga (ESP) Valencia Basket (ESP) 2-1 62-68 @Val, 79-71 @Mal, 63-58 @Val
2016 Galatasaray (TUR) SIG Strasbourg (FRA) 62-66, 78-67 Strasbourg, İstanbul
2015 BC Khimki (RUS) HGC Las Palmas (ESP) 91-66, 83-64 Las Palmas, Moskova
2014 Valencia Basket (ESP) Unics Kazan (RUS) 80-67, 85-73 Valencia, Kazan
2013 Lokomotiv Kuban (RUS) Uxue Bilbao Basket (ESP) 75-64 Charleroi (BEL)
2012 BC Khimki (RUS) Valencia Basket (ESP) 77-68 Moskova (RUS)
2011 Unics Kazan (RUS) Cajasol Sevilla (ESP) 92-77 Treviso (ITA)
2010 Power Electronics Valencia (ESP) ALBA Berlin (GER) 67-46 Vitoria (ESP)
2009 Lietuvos Rytas (LTU) BC Khimki (RUS) 80-74 Torino (ITA)
2008 Joventut Badalona (ESP) Akasyavu Girona (ESP) 79-54 Roma (ITA)
2007 Real Madrid (ESP) Lietuvos Rytas (LTU) 87-75 Charleroi (BEL)
2006 Dinamo Moskova (RUS) Aris Selanik (GRE) 73-60 Charleroi (BEL)
2005 Lietuvos Rytas (LTU) Alfa Makedonikos (GRE) 78-74 Charleroi (BEL)
2004 Hapoel Migdal Jerusalem (ISR) Real Madrid (ESP) 83-72 Charleroi (BEL)
2003 Pamesa Valencia (ESP) Krka Novo Mesto (SLN) 90-78, 78-76 Novo Mesto (SLN), Valencia (ESP)

Şampiyonluk Sayıları:(17)
4:
Pamesa/PowerElec. Valencia Basket (ESP)
2:
Lietuvos Rytas (LTU), BC Khimki (RUS)
1:
Hapoel Jerusalem (ISR), Dinamo Moskova (RUS), Real Madrid (ESP), Joventut Badalona (ESP), Unics Kazan (RUS), Lokomotiv Kuban (RUS), Galatasaray (TUR), Unicaja Malaga (ESP), Darüşşafaka (TUR)

Final Sayıları: (34)
6:
Pamesa/PowerElec. Valencia Basket (ESP)
3:
Lietuvos Rytas (LTU), BC Khimki (RUS)
2:
Real Madrid (ESP), Unics Kazan (RUS), Lokomotiv Kuban (RUS), ALBA Berlin (GER)
1:
Krka Novo Mesto (SLN), Hapoel Jerusalem (ISR), Alfa Makedonikos (GRE), Dinamo Moskova (RUS), Aris Selanik (GRE), Joventut Badalona (ESP), Akasyavu Girona (ESP), Casajol Sevilla (ESP), Uxue Bilbao Basket (ESP), Gran Canaria Las Palmas (ESP), Galatasaray (TUR), SIG Strasbourg (FRA), Unicaja Malaga (ESP), Darüşşafaka (TUR)

Şampiyonluk Sayıları: (Ülke)
7:
İspanya (ESP)
5:
Rusya (RUS)
2:
Litvanya (LTU), Türkiye (TUR)
1:
İsrail (ISR)

Final Sayıları: (Ülke)
14:
İspanya (ESP)
8:
Rusya (RUS)
3:
Litvanya (LTU)
2:
Yunanistan (GRE), Türkiye (TUR), Almanya (GER)
1:
Slovenya (SLN), İsrail (ISR), Fransa (FRA)

http://www.eurocupbasketball.com/