Ana Sayfa
Avrupa Kupası
FIBA Şampiyonlar Ligi
FIBA Avrupa Kupası
AVRUPA LİGİ (EUROLEAGUE) ŞAMPİYONLARI
2001-2009 ULEB Euroleague
.
YIL ŞAMPİYON FİNALİST SKOR F4 MVP KOÇ ŞEHİR
2017 FENERBAHÇE (TUR) Olympiakos (GRE) 80-64 E. Udoh Z. Obradovic İstanbul (TUR)
2016 CSKA Moskova (RUS) FENERBAHÇE (TUR) 101-96u  N. De Colo D. Itoudis Berlin (GER)
2015 Real Madrid (ESP) Olympiakos (GRE) 78-59 A. Nocioni P. Laso Madrid (ESP)
2014 Maccabi Tel Aviv (ISR) Real Madrid (ESP) 98-86 T. Ryce D. Blatt Milano (ITA)
2013 Olympiakos (GRE) Real Madrid (ESP) 100-88 V. Spanoulis G. Bartzokas Londra (ENG)
2012 Olympiakos (GRE) CSKA Moskova (RUS). 62-61 V. Spanoulis D. Ivkovic İstanbul (TUR)
2011 Panathinaikos (GRE) Maccabi Tel Aviv (ISR) 78-70 D. Diamantidis Z. Obradovic Barcelona (ESP)
2010 Barcelona (ESP) Olympiakos (GRE) 86-68 J.C. Navarro X. Pascal Paris (FRA)
2009 Panathinaikos (GRE) CSKA Moskova (RUS) 73-71 V. Spanoulis Z. Obradovic Berlin (GER)
2008 CSKA Moskova (RUS) Maccabi Tel Aviv (ISR) 91-77 T. Langdon E. Messina Madrid (ESP)
2007 Panathinaikos (GRE) CSKA Moskova (RUS) 93-91 D. Diamantidis Z. Obradovic Atina (GRE)
2006 CSKA Moskova (RUS) Maccabi Tel Aviv (ISR) 73-69 T. Papaloukas E. Messina Prag (CZE)
2005 Maccabi Tel Aviv (ISR) TAU Ceramica (ESP) 90-78 S. Jasikevicius P. Gershon Moskova (RUS)
2004 Maccabi Tel Aviv (ISR) Skipper Bologna (ITA) 118-74 A. Parker P. Gershon Tel Aviv (ISR)
2003 Barcelona (ESP) Benetton Treviso (ITA) 76-65 D. Bodiroga S. Pesic Barcelona (ESP)
2002 Panathinaikos (GRE) Kinder Bologna (ITA) 89-83 D. Bodiroga Z. Obradovic Bologna (ITA)
2001 Kinder Bologna (ITA) TAU Ceramica (ESP) 3-2 M. Ginobili E. Messina Bologna 65-78, 94-73
Vitoria 80-60, 79-96
Bologna 82-74
.
Ana Sayfa
Saporta Kupası
Koraç Kupası
FIBA AVRUPA LİGİ (EUROLEAGUE) ŞAMPİYONLARI
2001 FIBA SuproLeague
1958-1987 Şampiyon Kulüpler Kupası
.
YIL ŞAMPİYON FİNALİST SKOR F4 MVP KOÇ ŞEHİR
2001 Maccabi Tel Aviv (ISR) Panathinaikos (GRE) 81-67 A. McDonald P. Gershon Paris (FRA)
2000 Panathinaikos (GRE) Maccabi Tel Aviv (ISR) 73-67 Z. Rebraca Z. Obradovic Selanik (GRE)
1999 Zalgiris Kaunas (LTU) Kinder Bologna (ITA) 82-74 T. Edney J. Kazlauskas Münih (GER)
1998 Kinder Bologna (ITA) AEK Athens (GRE) 58-44 Z. Savic E. Messina Barcelona (ESP)
1997 Olympiakos (GRE) Barcelona (ESP) 73-58 D. Rivers D. Ivkovic Roma (ITA)
1996 Panathinaikos (GRE) Barcelona (ESP) 67-66 D. Wilkins B. Maljkovic Paris (FRA)
1995 Real Madrid (ESP) Olympiakos (GRE) 73-61 A. Sabonis Z. Obradovic Zaragoza (ESP)
1994 Juventud Badalona (ESP) Olympiakos (GRE) 59-57 Z. Paspalj (Oly) Z. Obradovic Tel Aviv (ISR)
1993 Limoges (FRA) Benetton Treviso (ITA) 59-55 T. Kukoc (Ben) B. Maljkovic Atina (GRE)
1992 Partizan Belgrad (YUG) Juventud Badalona (ESP) 71-70 P. Danilovic Z. Obradovic İstanbul (TUR)
1991 Pop'84 Split (YUG) Barcelona (ESP) 70-65 T. Kukoc Z. Pavlicevic Paris (FRA)
1990 Jugoplastika Split (YUG) Barcelona (ESP) 72-67 T. Kukoc B. Maljkovic Zaragoza (ESP)
1989 Jugoplastika Split (YUG) Maccabi Tel Aviv (ISR) 75-69 D. Radja B. Maljkovic Münih (GER)
1988 Tracer Milan (ITA) Maccabi Tel Aviv (ISR) 90-84 B. Mc Adoo F. Casalini Ghent (BEL)
1987 Tracer Milan (ITA) Maccabi Tel Aviv (ISR) 71-69 D. Peterson Lausanne (SUI)
1986 Cibona Zagreb (YUG) Zalgiris Kaunas (URS) 94-82 Z. Pavlicevic Budapeşte (HUN)
1985 Cibona Zagreb (YUG) Real Madrid (ESP) 87-78 M. Novosel Atina (GRE)
1984 Banco di Roma (ITA) Barcelona (ESP) 79-73 V. Bianchini Cenevre (SUI)
1983 Ford Cantú (ITA) Billy Milan (ITA) 69-68 G. Primo Grenoble (FRA)
1982 Squibb Cantú (ITA) Maccabi Tel Aviv (ISR) 86-80 V. Bianchini Köln (GER)
1981 Maccabi Tel Aviv (ISR) Sinudine Bologna (ITA) 80-79 R. D'Amico Strasbourg (FRA)
1980 Real Madrid (ESP) Maccabi Tel Aviv (ISR) 89-85 L. Sainz Berlin (GER)
1979 Bosna Sarajevo (YUG) Emerson Varese (ITA) 96-93 B. Tanjevic Grenoble (FRA)
1978 Real Madrid (ESP) Mobilgirgi Varese (ITA) 75-67 L. Sainz Münih (GER)
1977 Maccabi Tel Aviv (ISR) Mobilgirgi Varese (ITA) 78-77 R. Klein Belgrad (YUG)
1976 Mobilgirgi Varese (ITA) Real Madrid (ESP) 81-74 S. Gamba Cenevre (SUI)
1975 Ignis Varese (ITA) Real Madrid (ESP) 79-66 S. Gamba Anvers (BEL)
1974 Real Madrid (ESP) Ignis Varese (ITA) 84-82 P. Ferrandiz Nantes (FRA)
1973 Ignis Varese (ITA) CSKA Moskova (URS) 71-66 A. Nikolic Liege (BEL)
1972 Ignis Varese (ITA) Jugoplastika Split (YUG) 70-69 A. Nikolic Tel Aviv (ISR)
1971 CSKA Moskova (URS) Ignis Varese (ITA) 67-53 A. Gomelskiy Antwerp (BEL)
1970 Ignis Varese (ITA) CSKA Moskova (URS) 79-74 A. Nikolic Sarajevo (YUG)
1969 CSKA Moskova (URS) Real Madrid (ESP) 103-99 A. Alachachan Barcelona (ESP)
1968 Real Madrid (ESP) Spartak Brno (CZE) 98-95 P. Ferrandiz Lyon (FRA)
1967 Real Madrid (ESP) Simmenthal Milan (ITA) 91-83 P. Ferrandiz Madrid (ESP)
1966 Simmenthal Milan (ITA) Slavia Prag (CZE) 77-72 C. Rubini Bologna (ITA)
1965 Real Madrid (ESP) CSKA Moskova (URS) 81-88
76-62
P. Ferrandiz Moskova (URS)
Madrid(ESP)
1964 Real Madrid (ESP) Spartak Brno (CZE) 99-110
84-64
J. Hernandez Brno (CZE)
Madrid (ESP)
1963 CSKA Moskova (URS) Real Madrid (ESP) 69-86
91-74
99-80
E. Alekseyev Madrid (ESP)
Moskova (URS)
Moskova (URS)
1962 Dinamo Tiflis (URS) Real Madrid (ESP) 90-83 O. Korkija Cenevre (SUI)
1961 CSKA Moskova (URS)  ASK Riga (LAT) 61-66
87-62
E. Alekseyev Riga (LAT)
Moskova (URS)
1960 ASK Riga (LAT) Dinamo Tiflis (URS) 61-51
69-62
A. Gomelskiy Tiflis (URS)
Riga (LAT)
1959 ASK Riga (LAT) Akademik Sofya (BUL) 79-58
69-67
A. Gomelskiy Riga (LAT)
Sofya (BUL)
1958 ASK Riga (LAT) Akademik Sofya (BUL) 86-81
84-71
A. Gomelskiy Riga (LAT)
Sofya (BUL)

Şampiyonluk Sayıları: (61)
9: Real Madrid (ESP)
7: CSKA Moskova (URS/RUS)
6: Panathinaikos (GRE), Maccabi Tel Aviv (ISR)
5: Varese (ITA)
3: ASK Riga (LAT), Milan (ITA), Split (YUG), Olympiakos (GRE)
2: Cantu (ITA), Cibona Zagreb (YUG), Virtus/Kinder Bologna (ITA), Barcelona (ESP)
1: Dinamo Tiflis (URS), Sarajevo (YUG), Banco di Roma (ITA), Partizan (YUG), Limoges (FRA), Juventud Badalona (ESP), Zalgiris Kaunas (LTU), FENERBAHÇE (TUR)

Final Sayıları: (122)
17: Real Madrid (ESP)
15: Maccabi Tel Aviv (ISR)
13: CSKA Moskova (URS/RUS)
10: Varese (ITA)
8: Olympiakos (GRE)
7: Barcelona (ESP), Panathinaikos (GRE)
5: Tracer/Billy Milano (ITA), Virtus/Kinder Bologna (ITA)
4: ASK Riga (LAT), Jugoplastica/Pop'84 Split (YUG)
2: Akademik Sofya (BUL), Dinamo Tiflis (URS), Spartak Brno (CZE), Cantu (ITA), Cibona Zagreb (YUG), Juventud Badalona (ESP), Zalgiris Kaunas (URS/LTU), Benetton Treviso (ITA), TAU Ceramica (ESP), FENERBAHÇE (TUR)
1: Slavia Prag (CZE), Sarajevo (YUG), Banco di Roma (ITA), Partizan (YUG), Limoges (FRA), AEK Athens (GRE), Skipper Bologna (ITA)

Final Four Sayıları 1988-2017: (122) (11 ülke, 28 takım)
16: CSKA Moskova (RUS) 1996, 2001*, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017
14: Barcelona (ESP) 1989, 1990, 1991, 1994, 1996, 1997, 2000, 2003, 2006, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014
12:
Maccabi Tel Aviv (ISR) 1988, 1989, 1991, 2000, 2001*, 2002, 2004, 2005, 2006, 2008, 2011, 2014
11:
Panathinaikos (GRE) 1994, 1995, 1996, 2000, 2001*, 2002, 2005, 2007, 2009, 2011, 2012
10:
Olympiakos (GRE) 1994, 1995, 1997, 1999, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015, 2017
8:
Real Madrid (ESP) 1993, 1995, 1996, 2011, 2013, 2014, 2015, 2017
6:
Laboral Kutxa (TAU Ceramica, Caja Laboral) (ESP) Finals 2001, 2005, 2006, 2007, 2008, 2016
4:
Kinder (Virtus) Bologna (ITA) 1998, 1999, *Finals 2001, 2002
Benetton Treviso (ITA) 1993, 1998, 2002, 2003 
Partizan Belgrad (YUG/SRB) 1988, 1992, 1998, 2010
Montepaschi Siena (ITA) 2003, 2004, 2008, 2011 
3:
Jugoplastica/Pop'84 Split (YUG) 1989, 1990, 1991
Limoges (FRA) 1990, 1993, 1995
Aris Selanik (GRE) 1988, 1989, 1990
FENERBAHÇE (TUR) 2015, 2016, 2017
2:
Tracer/Billy (Olimpija) Milano (ITA) 1988, 1992
Juventud Badalona (ESP) 1992, 1994
Efes Pilsen (TUR) 2000, 2001*
Skipper (Fortitudo) Bologna (ITA) 1999, 2004
1:
Scavolini Pessaro (ITA) 1991
Estudiantes Madrid (ESP) 1992
PAOK Selanik (GRE) 1993
Asvel Basket (FRA) 1997
Union Olimpija (SLO) 1997
AEK Athens (GRE) 1998
Zalgiris Kaunas (LTU) 1999
Unicaja Malaga (ESP) 2007
Lokomotiv Kuban (RUS) 2016

2001*: Bu sezon iki ayrı şampiyona düzenlendi. Birisi Final Four ile biten FIBA SuproLeague, diğeri 5 maçlık playoff finali ile biten ULEB EuroLeague


Şampiyonluk Sayıları (Ülke): (61)
13:
İtalya
12:
İspanya
9:
Yunanistan
7:
Yugoslavya
6:
İsrail
5:
S.S.C.B.
3:
Letonya, Rusya
1:
Fransa, Litvanya, Türkiye

Final Sayıları (Ülke): (122)
28:
İspanya
26:
İtalya
16:
Yunanistan
15:
İsrail
10:
S.S.C.B.
8:
Yugoslavya
6:
Rusya
4:
Letonya
3:
Çekoslovakya
2:
Bulgaristan, Türkiye
1:
Fransa, Litvanya

Final Four Sayıları 1988-2017 (Ülke): (122) (11 ülke, 28 takım)
32: İspanya (6)
26: Yunanistan (5)
17: İtalya (6), Rusya (2)
12: İsrail (1)
5:
Türkiye (2)
4:
Fransa (2), Sırbistan/YUG (1)
3:
Hırvatistan/YUG (1)
1:
Slovenya (1), Litvanya (1)

http://www.euroleague.net/