Ana Sayfa
Motosiklet Ana Sayfa
.
KUZEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
.
Gün 0
Gün 1
Gün 2
Gün 3
Gün 4
.
5.Gün: Erken Dönüş
Kars'ta sabah çok erken oluyor. 3 gibi okunan sabah ezanı ve saat 4 gibi her yer aydınlık.

Bunlar da sıkıntıdan çekilmiş bir kaç fotoğraf...

Otelin önünde Haydar Aliyev Parkı:

Şehrin sokaklarında koyun sürüleri:

Bahar'ı istemeyerek de olsa yalnız bırakıp bir araçla Selim'e gidiyoruz. Polis merkezinde gerekli işlemleri yaptıktan sonra Bahar'ın motorunu da alıp Kars'a kargo ofisine götürüyoruz.

Motosikletlerimiz çalışarak geldikleri yolun dönüşünü bu kez bir kamyon kasasında yapacaklar:


Motorları emin ellere bıraktıktan sonra kiralık aracı da alıp otele gidiyorum. Bahar'ı ve eşyaları da aldık hedef Erzurum. Kars havaalanının tadilatta olması bizi Kars-Erzurum yolunu yapmak zorunda bırakıyor.

Yolda Sarıkamış'a trafik bölge amirliğine de uğrayıp kaza tespit tutanağını alıyoruz. Yalnız hastaneden rapor almayı unutmuşuz, neyse ki Kars'taki yeni dostlarımız onu da alıp sonradan bize İstanbul'a ulaştıracaklar.

Kars-Erzurum yolunda otomobil içinden çekilmiş bir kaç kare daha:


Ve nihayet 24 saatlik acılı bölümün sonu. 5 günde gittik 5 saatte geldik. İstanbul'dayız.

Hemen ameliyat ve omuz tekrar yerli yerinde, küçük kırıklarıyla birlikte bir süre daha acıyacak ama olsun. Bileğin alçısı da düzeltilmiş durumda.

Bu seneki gezimiz gerçekten de ucuz atlatılmış bir kaza ile noktalanıyor.

Pes etmek yok, gezinin devamı seneye inşallah.

Bu arada bizi zor anlarımızda yalnız bırakmayan gerçek ailemiz SuperEvaRiders'a teşekkür etmeden yazıyı bitirmek olmaz. Çok uzaklarda Kars'ta telefonla da olsa bize destek olan, dönüşümüzü organize eden, İstanbul'a geldikten sonra bizi ilk geceden itibaren hastanede yalnız bırakmayan tüm dostlara sevgiler. Tek tek isim yazmak zor ama uzaktan ilk yardım hizmeti sunan Sabit'e, Kars'tan İstanbul'a dağılmadan dönmemizi sağlayan Rauf'a, yaptıkları organizasyon ile Bahar'ın bir an önce ameliyata alınmasını sağlayan ve bu sırada kendi işlerini bir kenara itip bir an olsun yanımızdan ayrılmayarak büyük destek olan Sedef ve Temel Ağabey'e, havaalanında bizi karşılayarak yardımcı olan MeSa, Timsah ve Bora'ya, sıkıntı olabilecek durumlarda hızır gibi yetişen sevgili penHakan'a özellikle teşekkürler. Yaptığı kuryelik için Timsah'a ayrıca bir teşekkür daha.

Dedik ya bu sefer arkası yarın oldu, o yüzden de "Doğu Anadolu Bölüm 1" ismini verdik geziye. İnşallah devamı seneye, "Doğu Anadolu Bölüm 2"de görüşmek üzere...

Bu da tüm gezinin rotası:

.
Gün 0
Gün 1
Gün 2
Gün 3
Gün 4