Ana Sayfa
Motosiklet Ana Sayfa
.
KUZEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ
.
Gün 1
Gün 2
Gün 3
Gün 4
Gün 5
.
Doğu Anadolu Bölüm 1
İstanbul'dan Ermenistan Sınırlarına
Bir Anadolu gezisi daha hedef rota bitirilemese de geride kaldı. İç Ege / Göller Yöresi ile başlayan ve geçen yıl Orta Anadolu ile devam eden Hamarat Riders gezilerinin üçüncüsü bu sefer kısa kesildi ama bu geziyle Türkiye'nin doğu sınırlarına varmayı başardık.

İşte başlıyoruz...

.
Gün 0: Gerede'ye kadar yol avansı
Bu yıl aslında uzun bir geziye çıkıp çıkamayacağımız bile belli değildi. Benim aylardır çalışmıyor olmam gezinin maliyeti konusunda soru işareti yaratırken, son aylarda artan terör haberleri de rotamız itibariyle biraz canımızı sıkmıştı. 

İlk planda hedef Malatya'dan başlayarak Elazığ, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı şeklinde Doğu Anadolu'nun batı ve kuzey illerini geçip sonra da Erzurum - Amasya - İstanbul hattından geri dönmekti. Sonra "Yusuf" ağır bastı ve gezi planını Amasya - Bayburt hattından Erzurum'a varış ve Kars - Iğdır - Doğubeyazıt dolaşılıp Erzurum'dan dönüşe çevirdik.

Cuma öğleden sonra taşınacak malzemeler salona yığılmıştı:

Sonra da çantalara toplanmıştı:

İşte yola çıkıyoruz:

Yoldan avans alabilmek düşüncesiyle 22 Haziran Cuma akşamı yola çıkarak İstanbul-Ankara otoyolu üzerinden Gerede'ye vardık ve geceyi burada geçirdik.

Akşam rotası:

Maltepe - Pendik - (TEM) - Yeniçağa - Gerede
306km

.
1.Gün: Gerede - Tokat
.
Gün 1
Gün 2
Gün 3
Gün 4
Gün 5